Coursing

treningi w roku 2018

Dotychczas odbyły się dwa otwarte treningi w Radzewicach (info w newsach). Następny planowany jesty na połowę sierpnia, kiedy temperatury nieco się obniżą. Jeśli ktoś jest zainteresowany puszczeniem charta na prywatnym "małym" treningu proszę o telefon, dla moich psów robię treningi w tygodniu wieczorami więc zainteresowanych proszę o telefon na numer 602 805 672 pozdrawiam Piotr Wojnowski

Informacja o treningach

Wszystkie osoby zainteresowane treningami proszę o kontakt telefoniczny ze mna pod numerem 602 805 672. Ostatnio nie mogłem zebrać pełnej grupy na trening. Moje psy biegają regularnie, więc jeśli jest ktoś chętny na popołudniowy wybieg dla charta proszę o kontakt.

Myślę, że po zakończeniu sezonu imprez wyścigowych dopisze frekwencja, a wtedy zorganizuję trening.

Trening 03 09

W niedzielę na łace u Pani Marii w Radzewicach od 9 zaczynamy nasz trening. Miejsce jest to samo co ostatnio, więc dojazd raczej dla większości znany, ale dodaję poniżej mapkę. Zejście znajduje się zaraz przy parkingu i budynku gościnnym.

zdjęcia z 18 czerwca

Dziś w info same saluki, ale był to trening rodzinny, przyjechały szczenięta, które ma od nas  Kasia czyli Radża i Reza plu nasze trzy i oczywiście Ghunia i Gharib. Były też szczenięta saluk od Karoliny, które ma Agnieszka, były charty afgańskie, whippety i stefanek z Klarą. Następny trening też planujemy w Radzewicach w niedzielę drugiego lipca od rana zapraszamy.

Trening w Radzewicach 19 marca 2017 roku

Na wstępie pragnę przekazać wszystkim informacje o naszym spotkaniu w Rogalinie i ustaleniach organizacyjnych dotyczących treningów.

Ustaliliśmy, że listami startowymi będą się rotacyjnie zajmowały; Kasia Michalak, Lucyna Meller i Dagmara Nikowska

Gospodarzem toru i osobą pilnującą porządku w sali u Pani Marii będą też rotacyjnie Przemek Pawuła, Darek Sobczyński i Kamil Tatara

Maszynę obsługiwać będą na zmiany Romuald Gremplewski, Ania Wrona i Tomasz Bąk

Osobami startowymi też rotacyjnie będą Jola Staniak, Anita Wymysłowska i Zosia Sobczyńska

Każdy uczestnik dostanie numerek startowy i będzie pilnował swojej kolejki, jeśli ktoś będzie chciał się z kimś zamienić kolejnością musi się zamienić numerkiem.

 

Trenig odbędzie się w Gospodarstwie Agroturystycznym Pani Marii Wojciechowskiej w Radzewicach 19 marca w niedzielę od godziny 9 do 13 maksymalnie 14. Zgłoszenia proszę kierować do Marty Pawuły na Facebooku. Możemy przyjąć ograniczoną ilość psów, więc proszę o konkretne decyzje. Po wyczerpaniu limitu listę niestety zamykamy. Mapka dojazdowa zamieszczona poniżej.                                                                                                                                                                                                                                                             

Spotkanie przed sezonem treningowym 2017

Kochani spotykamy się przed nowym sezonem treningowym aby omówić sprawy organizacyjne związane z naszą zabawą.

Spotkanie odbędzie się 18 lutego w starym spichlerzu na terenie Majątku Rogalin o godzinie 17. Poprzedzone będzie spacerem dla chętnych po terenie Majątku Rogalin, zbiórka o godzinie 15 pod spichlerzem. Osobą kontaktową w sprawie spaceru jest Marta Pawuła tel 604 063 484. W spichlerzu będziemy mieli ciepłą herbatę i placek zapewniony przez Pana Mikołaja i pracowników Majątku, niestety sam spichlerz nie jest ogrzewany więc proszę ciepło się ubrać. Wjazd do Majątku jest z głównej drogi Mosina -- Kórnik po przeciwnej stronie niż do pałacu, pod spichlerzem jest sporo miejsc parkingowych. Mapka sytuacyjna poniżej.

Pozdrawiam wszystkich Piotr Wojnowski

Trening 20 listopada Radzewice

Dwudziestego listopada odbędzie się ostatni w tym roku trening. Zapraszam do Radzewic do gospodarstwa Państwa Wojciechowskich. Mapka dojazdowa jest ta sama co dotycząca treningu z dnia 06 11. Tor rozstawiamy od godziny 8 00. Startujemy o godzinie 9, proszę więc o punktualne przybycie, przerwa koło godziny 11 na kawę i placek. Możecie ustalić między sobą kolejność startów, ale wtedy proszę przesłać mi listę i nie spóżniać się, bo inaczej robi się straszne zamieszanie i niepotrzebne nerwy. Koniec koło godziny 13.

Bardzo proszę o potwierdzenie telefoniczne lub esemesowe przybycia i ilości psów. Na treningu będziemy mieli placek i gorącą wodę, kawę i herbatę zabieramy ze sobą, no i kubki też.

Są dwa istotne zarządzenie organizacyjne; na treningu NIE PUSZCZAMY PSÓW LUZEM, jesteśmy gośćmi na cudzym terenie i należy to uszanować. Drugie to  BEZWZGLĘDNY ZAKAZ WCHODZENIA Z PSAMI DO SALI BIESIADNEJ, psy zostają w samochodach. Bardzo proszę o dostosowanie się do tych dwu prostych zasad obowiązujących na terenie gospodarstwa. Życzę miłej zabawy i zapraszam.

Poniżej zdjęcia z poprzedniego treningu w Radzewicach. Na tym treningu odwiedził nas Pan Mikołaj Dmowski-Pietraszak. Było wiele chartów wraz z ich miłymi właścicielami.

Radzewice coursing małe saluki Karoliny

Trening 06 listopada 2016

Jak informowałem, organizujemy trening na terenie gospodarstwa agroturystycznego Państwa Wojciechowskich w Radzewicach na ulicy Długiej 34. Na miejscu istnieje możliwość zanocowania w cenie 40 PLN od osoby z psem, pokoje są dwu lub trzyosobowe z łazienką, można dokonywać rezerwacji pod numerem telefonu 501 362 041. Na treningu poza biegami chartów będzie placek, herbata i kawa. Zaczynamy od godziny 8 zakończenie zabawy koło godziny 12 30. Stan zgłoszonych psów do godziny 22 30 dziś czyli  27 października  to 23 charty. To będzie dziesiąty nasz wspólny trening.

Info z ostatniej chwili; mamy do dyspozycji dwie łąki, łąkę Państwa Wojciechowskich i ich sąsiada, który bardzo by chciał, żeby charty biegały też u niego. Możemy w razie niepogody schować się w sali jadalnej agroturystyki albo pod wiatą na łące, pod wiatą na łące będziemy mieli do dyspozycji stoły i gorącą wodę w termosach, musimy zabrać ze sobą tylko kawę lub herbatę plus cukier z jakąś ewentualną cytryną lub śmietanką, w sali jest czajnik i możemy zaparzyć herbatę. Na wszelki wypadek zalecam zabranie swoich kubków i łyżeczek. Wiejski placek czekać będzie, nie wiem jeszcze czy pod wiatką czy w sali. Na salę i placek plus stoły będziemy się musieli zrzucić, jeśli frekwencja dopisze wystarczy po 5 PLN od dorosłej osoby. Będę miał listę i oddzielną skarbonkę na ten cel. Sala i inne koszty to 100 PLN no i musimy zapłacić za placek i inne słodycze jakie będą, przy 30-40 osobach te pięć złotych powinno starczyć.

Samochody parkujemy na parkingu koło sali jadalnej w głębi gospodarstwa, żeby tam dojechać trzeba przejechać przez podwórze z maszynami rolniczymi.

Podziękowanie dla charciarzy od Pana Mikołaja

WPan Piotr Wojnowski

Szanowny Panie, raz jeszcze uprzejmie dziękuję za pomoc w organizacji tegorocznej imprezy plenerowej w Majątku Rogalin w dniu 15 października. Panu i za Pana pośrednictwem także innym właścicielom chartów, którzy wystąpili licznie przed zgromadzoną publicznością, prezentując swoje psy na płycie i w biegu, serdecznie dziękuję! Coursingi były niewątpliwie jedną z ważniejszych atrakcji naszego spotkania. W tym miejscu ponownie składam podziękowanie również Panu Adamowi Kochanowskiemu, znanemu popularyzatorowi kynologii, który kolejny raz zechciał wygłosić komentarz do prezentacji i biegów psów. Mam nadzieję, że poza rozrywką publiczności i treningiem psów, wszyscy razem przyczyniliśmy się do popularyzacji wiejskiego stylu życia, tradycji i dziedzictwa narodowego, jakim niewątpliwie jest zały Rogalin, z jego zabytkowym krajobrazem i przyrodą.

Mikołaj Pietraszak Dmowski przezes zarządu "Majątek Rogalin" Sp. z o.o. sekreterz zarządu Fundacji Raczyńskich

Strony